Zmień myślenie

10 marca 2016

Leniwe szare komórki, wstawać do roboty, Polska czeka!
Zanim coś zrobimy, myślimy. Chcesz wziąć pilot, czy kubek w dłoń, musisz to najpierw zaprojektować w swojej głowie, a że jest to zadanie banalne, niewymagające złożonego myślenia, to też od myśli do czynu, mija zaledwie ułamek. Co się dzieje, kiedy nasz umysł jest postawiony przed trudniejszym wyzwaniem, wymagające zaangażowania, odrzucenia myślenia 0-1?
Boimy się wysiłku intelektualnego, uciekamy przed nim, a naszą najlepszą wymówką jest: „Mnie to nie interesuje”. Problem jest wtedy, kiedy temat dotyczy nas bezpośrednio, lub nawet pośrednio, jeśli mowa np. o polityce, oraz wszystkim, z czym ona się wiąże. Większość działań polityków, ma mniejsze lub większe znaczenie, na nasze życie: swobodę wyboru produktów, pracy, szkoły dla naszych pociech… Stabilność i wydajność gospodarki leży w rękach polityków, a więc i naszych zarobków, biurokracja to również efekt polityki. Bezpieczeństwo wew. i zew. jest tak naprawdę kwestią działań rządu, służb, urzędników.
Czy w związku z powyższym, mądre jest stwierdzenie „mnie to nie interesuje”? Zdaje się jednak, że mnóstwo ludzi, w tym zdecydowana większość Polaków ucina się właśnie do takiego stwierdzenia w odniesieniu do władzy, polityki… ich własnego bytu!
Chcemy zmian, baa, dobrych zmian, korzystnych dla nas. Co więc robimy aby to zmienić? NIC. Tłumaczenie? „A co ja mogę zrobić…”, „Nic się nie zmieni…”.
Wypada się tylko cieszyć, że nasi przodkowie (zaczynając od małp), myśleli inaczej 😉
Wyznaczając sobie wartości, idee, jesteśmy w stanie sami produkować paliwo do naszego pojazdu-życia (dzisiaj niestety oczekujemy że inni nam „zatankują” i nie wiadomo co zechcą w zamian;|). Zostaje tylko cel, który powinien nas uszczęśliwić, dać nam poczucie spełnienia. Celem nie musi być zdobycie szczytu, pokonanie innych, wielkie osiągnięcie… Celem może być droga, same budowanie, gdzie budynek jest tylko wyznacznikiem, punktem na mapie naszego życia.
Wartości każdy z nas ma bardzo podobne: wolność, uczciwość, honorowość, odwaga…
Cel, to już coś bardziej osobistego, no bo przecież nikt nie cieszy się tym samym. Dla jednego motywacją może być kochająca rodzina, a dla innego silne zjednoczone państwo, gdzie i w jednym i drugim przypadku, nasza rola jest przez nas kreowana (i tylko przez nas). Mimo wszystko, wielu ludzi może motywować podobny cel, a czasami, aby osiągnąć plan A, należy wykonać plan B, C… Chcąc dostać wymarzoną pracę, musimy skończyć odpowiednią szkołę, uczelnię, zdobyć dodatkowe kwalifikację, oraz postronne doświadczenia, tudzież szkolenia. Mając na celu zostanie mistrzem bokserskim, należy spędzić niezliczone godziny, na ciężkich i żmudnych treningach. [itd.]
Czy ktoś ma wątpliwości, że piramidę buduje się od dołu, nie od góry?
Pytam, bo czasem mam wątpliwości, kiedy ktoś mi odp. że polityka go nie obchodzi…
Marząc o dobrobycie, bezpieczeństwu, wolności w kreowaniu swojego życia, musisz stworzyć odpowiednie warunki, aby można było spełnić swoje marzenia, cele.
Wszystko sprowadza się do polityki, całe nasze życie, więc nie mów że Cię to nie interesuje, bo kiedy Twój kraj znów straci niepodległość, to nie będziesz miał żadnego prawa, aby to zanegować – no bo przecież to Cie nie obchodziło!

Mam nadzieję, że zachęciłem Cie, do przemyśleń na temat Twojej roli, w silnym, bogatym, a nade wszystko wolnym państwie, jakim powinna być Polska! Droga daleka, wyboista, ale warta świeczki i nieunikniona 😉
Skomentuj i wpadnij znów. Czołem!

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Od niedzieli pigułka "dzień po" będzie dostępna tylko na receptę

Beata Tadla prowokuje Krystynę Pawłowicz? Dziennikarka opublikowała zdjęcie z siostrą posłanki

Donald Tusk chwali protestujących przeciw PiS: nie można zmarnować tej energii

Holenderska gazeta codzienna publikuje grafikę z karykaturą sikającego Kaczyńskiego

Senat przyjął w nocy ustawę o Sądzie Najwyższym. Przed parlamentem odbyły się kolejne demonstracje (video)

Przeciwnicy zmian w sądownictwie zaatakowali pod Sejmem posła Jakubiaka. Polityk został eskortowany w asyście kilkunastu policjantów

Wojciech Cejrowski o opozycji: to oni mówią plugawym językiem przy ośmiorniczkach (video)

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do opozycji: komuniści i esbecy, precz z łotrami

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu: 52 proc. respondentów przeciwko PiS. Młodzi ludzie niezadowoleni

Orędzie premier Beaty Szydło: My jesteśmy władzą odpowiedzialną i jeśli na coś się umówiliśmy z obywatelami, to chcemy tego dotrzymać (video)

Donald Tusk wystosował oświadczenie w sprawie sytuacji w Polsce. Apel do prezydenta Dudy

Manifestacje pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Demonstranci blokowali ul. Wiejską. Interweniowała policja (video)

Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Uwzględniono kilka poprawek

Ostra reakcja posła Kukiz'15 na zachowanie opozycji: "Do jasnej cholery, krzywdę chcecie nam zrobić?!" (video)

Niepewna sytuacja PSL w Sejmie? W związku z odejściem posłanki klub niedługo może przestać istnieć

Jarosław Kaczyński tłumaczy swoje agresywne zachowanie: pewna miara została przekroczona (video)

Kolejne niepokojące zachowanie w Sejmie. Doszło do przepychanek między Petru, a Suskim. Posłowie prawie, że pobili się o mikrofon (video)

Sondaż Polsat News: Janusz Korwin-Mikke liderem opozycji. Europoseł może liczyć na 47,5 proc. głosów poparcia

Krystyna Pawłowicz przed posiedzeniem komisji: zamknijcie mordy! (video)

Gorąca noc w Sejmie. Awantury, okrzyki, wyzwiska. Nie tylko Kaczyński dał się ponieść emocjom (video)

Kaczyński do opozycji: "zamordowaliście mojego brata, jesteście kanaliami!". Awantura nocą w Sejmie (video)

Korwin-Mikke: PiS twierdzi, że sądownictwo opanowane jest przez skorumpowaną SBecką mafię. I zajęło się wyganianiem diabła Belzebubem (video)

Marian Kowalski: Schetyna powinien stracić immunitet i trafić do więzienia (video)

TVP kontynuuje kontrowersyjną narracje: "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

Ojciec Rydzyk znowu otrzymał fundusze. PiS kolejny raz szczodre dla duchownego

Niezwykle burzliwe posiedzenie Sejmu; PiS wprowadza poprawkę do projektu ustawy o KRS; opozycja niezadowolona; pod Sejmem czekają ludzie

Czechy zaostrzają prawo wobec uchodźców. Nowelizacja ustawy podpisana

Reakcja społeczeństwa okazała się sukcesem. Opłata paliwowa nie wejdzie w życie. "Cieszymy się z tej decyzji" - mówi opozycja

Para książęca, William i Kate z wizytą w Warszawie. Brytyjscy goście spotkali się z prezydentem Dudą i jego małżonką (video)

Emocjonalne przemówienie uczestniczki Powstania Warszawskiego: Prosimy was, bądźcie mądrzy, bądźcie bogaci w dobroć (video)

Top