W polityce nie ma sojuszy, są tylko interesy!

11 marca 2016


Ile razy słyszeliśmy zdania w stylu: „Ameryka to nasz sojusznik”, „NATO nam pomoże”, „UE jest jednym organizmem” itp. brednie, którymi jesteśmy karmieni przez „zachód”. My Polacy, naród który tyle razy został skrzywdzony, oszukany, wyzyskany, zgwałcony i opluty… Dlaczego ciągle jesteśmy tacy naiwni? Czy to głupota, a może brak wiary w nasze możliwości i brak chęci w zmiany, powoduje, że wolimy karmić się tymi bredniami, mimo tego, że na wyciągnięcie ręki mamy mnóstwo materiałów, mówiących i obrazujących to, jak w naszej długiej i ciężkiej historii, byliśmy okłamywani.
Zasady geo-polityki się nie zmieniają, ludzka natura pozostaje niezmienna: europejczycy niewieścieją-podbija nas inna (prymitywniejsza rasa), USA słabnie-Chiny powoli zajmują jej miejsce, Dwa mocarstwa ze sobą kolidują (Turcja vs Rosja)- rodzi się konflikt… To się nigdy nie zmieni, ponieważ w naturze ludzkiej, jest zapisana chciwość i chęć dominacji, bo wbrew powszechnej teorii kreacjonizmu, nie jesteśmy wytworem Boskiej twórczości, a tylko wypadową ewolucji-matki (przenajświętszej) natury!

Odnosząc się do powyższego filmu, powinniśmy jak najszybciej sobie uświadomić, że geo-polityczna pozycja Polski, nie zmieniła się od 3-4 wieków (kiedy to Rosja weszła na Europejskie salony mocarstwowości). Dalej jesteśmy między młotem-Niemcami, a sierpem-Rosją. Świat co nieco się zmienił, wypunktuje kilka podstawowych różnic, między rokiem 1939, a 2016… Postaram się to streścić możliwie najbardziej jak się da! No to hop:
1. Globalizacja! Co to ma do polityki? Ludzi przybywa, ale świat się nie rozszerza. Dzisiejsze pierdnięcie USA, słychać nawet na Marsie. Chińskie majtki można kupić w Argentynie, Polsce, jak i WB. Świat jest mały, dzisiaj musisz się liczyć nie tylko z reakcją sąsiada: Niemiec, Rosji, ale i USA, Chin, Turcji, WB (jeśli mowa np. o Polsce). Jeśli zrobisz coś zaskakującego, coś co nie będzie korzystne dla innych, to możesz się liczyć z krytyką, negatywnym nastawieniem, szkalowaniem na arenie międzynarodowej, jak i w mediach społecznościowych, które b. często przybierają rolę cenzora moralno-etycznego, chłoszcząc każdą „grzesznicę”, na zawołanie i mamonę, tych, którym nie są na rękę decyzje innych państw. Wszyscy chyba widzieliśmy jak USA ze swoimi „białymi” żołnierzami, chłostali Rosję. A ile razy Chiny były oczerniane, obrzucane błotem- zliczył to ktoś? Stawiasz się hegemonowi-USA, a dostajesz po nosie, najpierw otwartą ręką, później pięścią…
Nie ma sympatii, nie ma przyjaźni, nie ma pustych sojuszy, są tylko konkretne korzyści, zyski, nowe układy, ziemie, szlaki handlowe, nowa pozycja międzynarodowa.
Polska ma kluczową pozycję geo-polityczną, możemy stać się liderem środkowo-Europejskim, a jednocześnie wrócić to poziomu tuż po IIw. św. i to nie pod słabym rosyjskim butem, a Niemieckim, odrodzonym nacjonalizmem. Wątpliwe są bombardowania miast, masowe mordy, czy choćby gwałty, ta wojna będzie hybrydowa, informacyjna, z naciskiem na rozkład wewnętrzny państwa, zniszczenie władzy w Polsce, autonomiczne odruchy patriotyczne będą ośmieszane, blokowane i przeinaczane, tak aby naród Polski nie uwierzył, że może zbudować silną i niezależną Polskę, ponieważ nie sprzyjało by to interesom Niemieckim, Rosyjskim, oraz (o czym warto pamiętać) żydowskim!
A dzieje się właśnie tak, jak w.w. Jesteśmy atakowani przez propagandę Niemiecko-żydowską, wspomaganą Rosyjską agenturą, po to właśnie, abyśmy nie rozłożyli skrzydeł, bo mogło by się to źle skończyć dla Niemiec, a nawet Rosji, ponieważ zagarnęlibyśmy wschodnie tereny, częściowo kontrolowane przez Rosję, a marzące się Niemieckim milordom! Mowa oczywiście o: Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii. Zapewne niektórzy się zdziwią jak powiem, że jest to jak najbardziej możliwe, pod dwoma warunkami:
1. Musimy zbudować niezależną gospodarkę (oczywiście tak bardzo niezależną, jak się tylko da). Oprzeć się na rodzimym przemyśle, w szczególności zbrojeniowym (w wiadomym celu!).
2. Wyczekiwać upadku, bądź poważnego kryzysu Rosji (smuty). I nie dajcie sobie wmówić, że Rosja to heros na tytanowych nogach… wręcz przeciwnie!!! Wychudzona kobyła, na połamanych kopytach! Rosja jest na takim zakręcie, że tylko trzymanie tego wszystkiego za jaja, pozwala się temu nie rozlecieć! Wymienie tylko kilka czynników: Spadek cen ropy (wydobycie jej w Rosji, jest jednym z najdroższych na św.), niewydolny i zacofany przemysł. Utrudniony transport lądowy (a ten przeważa na Ruskich stepach i tajgach). Ciężkie utrzymanie władzy, spowodowane odległościami. Ciężkie warunki klimatyczne-zimno/wietrznie/nieurodzajnie. Słabe warunki do handlu morskiego, oraz ogólnie handlu jako tako. Rosja ma całkiem dużą armię (ogólnie), jednak małą, w porównaniu do powierzchni i potencjalnych zagrożeń. Do tego poziom technologiczny, zatrzymał się tam wraz z upadkiem Sojuzu.
Same Chiny, Gdyby tylko chciały, zabierają wschodnią Rosję, kiedy tylko chcą i jak tylko chcą!
Rosja jest biedna, niewydolna i jeśli nie znajdzie się dla niej nowa pozycja na arenie miedzynarodowej i nowe rynki zbytu, to dopadnie ją kryzys, a kryzys u naszego wschodniego sąsiada, to ogromna szansa dla Nas-Polski!
Reasumując. Czekamy na dogodny moment, ale jednocześnie musimy być na niego przygotowani, oraz liczyć się z tym, że może być inaczej-gorzej dla nas. Jeszcze Polska nie zginęła!

Wrzucam jeszcze dwa podobne filmy o geo-polityce, również z Jackiem Bartosiakiem. Polecam 😉

 

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Od niedzieli pigułka "dzień po" będzie dostępna tylko na receptę

Beata Tadla prowokuje Krystynę Pawłowicz? Dziennikarka opublikowała zdjęcie z siostrą posłanki

Donald Tusk chwali protestujących przeciw PiS: nie można zmarnować tej energii

Holenderska gazeta codzienna publikuje grafikę z karykaturą sikającego Kaczyńskiego

Senat przyjął w nocy ustawę o Sądzie Najwyższym. Przed parlamentem odbyły się kolejne demonstracje (video)

Przeciwnicy zmian w sądownictwie zaatakowali pod Sejmem posła Jakubiaka. Polityk został eskortowany w asyście kilkunastu policjantów

Wojciech Cejrowski o opozycji: to oni mówią plugawym językiem przy ośmiorniczkach (video)

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do opozycji: komuniści i esbecy, precz z łotrami

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu: 52 proc. respondentów przeciwko PiS. Młodzi ludzie niezadowoleni

Orędzie premier Beaty Szydło: My jesteśmy władzą odpowiedzialną i jeśli na coś się umówiliśmy z obywatelami, to chcemy tego dotrzymać (video)

Donald Tusk wystosował oświadczenie w sprawie sytuacji w Polsce. Apel do prezydenta Dudy

Manifestacje pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Demonstranci blokowali ul. Wiejską. Interweniowała policja (video)

Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Uwzględniono kilka poprawek

Ostra reakcja posła Kukiz'15 na zachowanie opozycji: "Do jasnej cholery, krzywdę chcecie nam zrobić?!" (video)

Niepewna sytuacja PSL w Sejmie? W związku z odejściem posłanki klub niedługo może przestać istnieć

Jarosław Kaczyński tłumaczy swoje agresywne zachowanie: pewna miara została przekroczona (video)

Kolejne niepokojące zachowanie w Sejmie. Doszło do przepychanek między Petru, a Suskim. Posłowie prawie, że pobili się o mikrofon (video)

Sondaż Polsat News: Janusz Korwin-Mikke liderem opozycji. Europoseł może liczyć na 47,5 proc. głosów poparcia

Krystyna Pawłowicz przed posiedzeniem komisji: zamknijcie mordy! (video)

Gorąca noc w Sejmie. Awantury, okrzyki, wyzwiska. Nie tylko Kaczyński dał się ponieść emocjom (video)

Kaczyński do opozycji: "zamordowaliście mojego brata, jesteście kanaliami!". Awantura nocą w Sejmie (video)

Korwin-Mikke: PiS twierdzi, że sądownictwo opanowane jest przez skorumpowaną SBecką mafię. I zajęło się wyganianiem diabła Belzebubem (video)

Marian Kowalski: Schetyna powinien stracić immunitet i trafić do więzienia (video)

TVP kontynuuje kontrowersyjną narracje: "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

Ojciec Rydzyk znowu otrzymał fundusze. PiS kolejny raz szczodre dla duchownego

Niezwykle burzliwe posiedzenie Sejmu; PiS wprowadza poprawkę do projektu ustawy o KRS; opozycja niezadowolona; pod Sejmem czekają ludzie

Czechy zaostrzają prawo wobec uchodźców. Nowelizacja ustawy podpisana

Reakcja społeczeństwa okazała się sukcesem. Opłata paliwowa nie wejdzie w życie. "Cieszymy się z tej decyzji" - mówi opozycja

Para książęca, William i Kate z wizytą w Warszawie. Brytyjscy goście spotkali się z prezydentem Dudą i jego małżonką (video)

Emocjonalne przemówienie uczestniczki Powstania Warszawskiego: Prosimy was, bądźcie mądrzy, bądźcie bogaci w dobroć (video)

Top