W polityce nie ma sojuszy, są tylko interesy!

11 marca 2016


Ile razy słyszeliśmy zdania w stylu: „Ameryka to nasz sojusznik”, „NATO nam pomoże”, „UE jest jednym organizmem” itp. brednie, którymi jesteśmy karmieni przez „zachód”. My Polacy, naród który tyle razy został skrzywdzony, oszukany, wyzyskany, zgwałcony i opluty… Dlaczego ciągle jesteśmy tacy naiwni? Czy to głupota, a może brak wiary w nasze możliwości i brak chęci w zmiany, powoduje, że wolimy karmić się tymi bredniami, mimo tego, że na wyciągnięcie ręki mamy mnóstwo materiałów, mówiących i obrazujących to, jak w naszej długiej i ciężkiej historii, byliśmy okłamywani.
Zasady geo-polityki się nie zmieniają, ludzka natura pozostaje niezmienna: europejczycy niewieścieją-podbija nas inna (prymitywniejsza rasa), USA słabnie-Chiny powoli zajmują jej miejsce, Dwa mocarstwa ze sobą kolidują (Turcja vs Rosja)- rodzi się konflikt… To się nigdy nie zmieni, ponieważ w naturze ludzkiej, jest zapisana chciwość i chęć dominacji, bo wbrew powszechnej teorii kreacjonizmu, nie jesteśmy wytworem Boskiej twórczości, a tylko wypadową ewolucji-matki (przenajświętszej) natury!

Odnosząc się do powyższego filmu, powinniśmy jak najszybciej sobie uświadomić, że geo-polityczna pozycja Polski, nie zmieniła się od 3-4 wieków (kiedy to Rosja weszła na Europejskie salony mocarstwowości). Dalej jesteśmy między młotem-Niemcami, a sierpem-Rosją. Świat co nieco się zmienił, wypunktuje kilka podstawowych różnic, między rokiem 1939, a 2016… Postaram się to streścić możliwie najbardziej jak się da! No to hop:
1. Globalizacja! Co to ma do polityki? Ludzi przybywa, ale świat się nie rozszerza. Dzisiejsze pierdnięcie USA, słychać nawet na Marsie. Chińskie majtki można kupić w Argentynie, Polsce, jak i WB. Świat jest mały, dzisiaj musisz się liczyć nie tylko z reakcją sąsiada: Niemiec, Rosji, ale i USA, Chin, Turcji, WB (jeśli mowa np. o Polsce). Jeśli zrobisz coś zaskakującego, coś co nie będzie korzystne dla innych, to możesz się liczyć z krytyką, negatywnym nastawieniem, szkalowaniem na arenie międzynarodowej, jak i w mediach społecznościowych, które b. często przybierają rolę cenzora moralno-etycznego, chłoszcząc każdą „grzesznicę”, na zawołanie i mamonę, tych, którym nie są na rękę decyzje innych państw. Wszyscy chyba widzieliśmy jak USA ze swoimi „białymi” żołnierzami, chłostali Rosję. A ile razy Chiny były oczerniane, obrzucane błotem- zliczył to ktoś? Stawiasz się hegemonowi-USA, a dostajesz po nosie, najpierw otwartą ręką, później pięścią…
Nie ma sympatii, nie ma przyjaźni, nie ma pustych sojuszy, są tylko konkretne korzyści, zyski, nowe układy, ziemie, szlaki handlowe, nowa pozycja międzynarodowa.
Polska ma kluczową pozycję geo-polityczną, możemy stać się liderem środkowo-Europejskim, a jednocześnie wrócić to poziomu tuż po IIw. św. i to nie pod słabym rosyjskim butem, a Niemieckim, odrodzonym nacjonalizmem. Wątpliwe są bombardowania miast, masowe mordy, czy choćby gwałty, ta wojna będzie hybrydowa, informacyjna, z naciskiem na rozkład wewnętrzny państwa, zniszczenie władzy w Polsce, autonomiczne odruchy patriotyczne będą ośmieszane, blokowane i przeinaczane, tak aby naród Polski nie uwierzył, że może zbudować silną i niezależną Polskę, ponieważ nie sprzyjało by to interesom Niemieckim, Rosyjskim, oraz (o czym warto pamiętać) żydowskim!
A dzieje się właśnie tak, jak w.w. Jesteśmy atakowani przez propagandę Niemiecko-żydowską, wspomaganą Rosyjską agenturą, po to właśnie, abyśmy nie rozłożyli skrzydeł, bo mogło by się to źle skończyć dla Niemiec, a nawet Rosji, ponieważ zagarnęlibyśmy wschodnie tereny, częściowo kontrolowane przez Rosję, a marzące się Niemieckim milordom! Mowa oczywiście o: Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii. Zapewne niektórzy się zdziwią jak powiem, że jest to jak najbardziej możliwe, pod dwoma warunkami:
1. Musimy zbudować niezależną gospodarkę (oczywiście tak bardzo niezależną, jak się tylko da). Oprzeć się na rodzimym przemyśle, w szczególności zbrojeniowym (w wiadomym celu!).
2. Wyczekiwać upadku, bądź poważnego kryzysu Rosji (smuty). I nie dajcie sobie wmówić, że Rosja to heros na tytanowych nogach… wręcz przeciwnie!!! Wychudzona kobyła, na połamanych kopytach! Rosja jest na takim zakręcie, że tylko trzymanie tego wszystkiego za jaja, pozwala się temu nie rozlecieć! Wymienie tylko kilka czynników: Spadek cen ropy (wydobycie jej w Rosji, jest jednym z najdroższych na św.), niewydolny i zacofany przemysł. Utrudniony transport lądowy (a ten przeważa na Ruskich stepach i tajgach). Ciężkie utrzymanie władzy, spowodowane odległościami. Ciężkie warunki klimatyczne-zimno/wietrznie/nieurodzajnie. Słabe warunki do handlu morskiego, oraz ogólnie handlu jako tako. Rosja ma całkiem dużą armię (ogólnie), jednak małą, w porównaniu do powierzchni i potencjalnych zagrożeń. Do tego poziom technologiczny, zatrzymał się tam wraz z upadkiem Sojuzu.
Same Chiny, Gdyby tylko chciały, zabierają wschodnią Rosję, kiedy tylko chcą i jak tylko chcą!
Rosja jest biedna, niewydolna i jeśli nie znajdzie się dla niej nowa pozycja na arenie miedzynarodowej i nowe rynki zbytu, to dopadnie ją kryzys, a kryzys u naszego wschodniego sąsiada, to ogromna szansa dla Nas-Polski!
Reasumując. Czekamy na dogodny moment, ale jednocześnie musimy być na niego przygotowani, oraz liczyć się z tym, że może być inaczej-gorzej dla nas. Jeszcze Polska nie zginęła!

Wrzucam jeszcze dwa podobne filmy o geo-polityce, również z Jackiem Bartosiakiem. Polecam 😉

 

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Krzysztof Szczerski o prezydencie Andrzeju Dudzie: wszystko to co robi, robi w logice państwa

Czwarta kadencja Angeli Merkel. Kanclerz musi podjąć decyzję ws. dalszego przyjmowania uchodźców

Krystyna Pawłowicz zostanie usunięta z Facebooka? Powstała petycja w tej sprawie

Donald Trump wprowadza ograniczenia. Kolejne zakazy wjazdu na terytorium USA

Znane są oficjalne wyniki wczorajszych wyborów do Bundestagu. Partie chadeckie CDU/CSU uzyskały 33 proc. głosów

Jarosław Kaczyński o rządzie: patrząc na ogólne wyniki, mogę powiedzieć: jest dobrze

Martin Schulz: koniec naszej współpracy z CDU/CSU

Andrzej Duda z największym zaufaniem społecznym

Coraz mniejsze bezrobocie w Polsce? Według GUS-u sytuacja jest dobra

Jarosław Kaczyński spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

Grzegorz Schetyna: Hanna Gronkiewicz-Waltz jest obiektem zmasowanego ataku (video)

PiS może wprowadzić zmiany w ordynacji wyborczej

Kim Dzong Un znowu grozi Donaldowi Trumpowi. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta

Wojciech Cejrowski komentuje swoje słowa dotyczące oddania Szczecina Niemcom: ta sprawa jest irytująca

Współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy: przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany (video)

Beata Szydło w rozmowie z Radiem Maryja: jesteśmy przygotowani do reformy medialnej

Rusza rządowy program – Otwarte Strefy Aktywności (video)

Włodzimierz Czarzasty: SLD rzuci na pewno kandydaturę na prezydenta Warszawy

Ogromna fala przemocy seksualnej w Rzymie

Polacy chcą rozszerzenia obrony koniecznej

Konstanty Radziwiłł: służba zdrowia nie może działać dla zysku

Angela Merkel krytykuje Donalda Trumpa: uważamy każde militarne rozwiązanie za absolutnie niewłaściwe

Bronisław Komorowski krytykuje Andrzeja Dudę za jego działania dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości (video)

Polacy czują się bezpiecznie w Polsce, jednak sceptycznie oceniają potencjał militarny kraju

Jadwiga Staniszkis krytykuje Andrzeja Dudę: ludzie tego pokroju, bez charyzmy, powinni usuwać się w cień

Jarosław Wałęsa: mój ojciec jest bardzo wybuchowym politykiem (...) Tłumaczę mu, żeby się troszeczkę dystansował od bieżącej polityki (video)

Tomasz Piątek, autor książki o Antonim Macierewiczu zapowiedział pozwy przeciwko prawicowym mediom

Andrzej Duda na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Prezes TVP Jacek Kurski miał wypadek samochodowy

Tragedia w Meksyku. Trzęsienie ziemi zabiło co najmniej 224 osoby (video)

Top